Vladimír Kučera
  © Centrum Pohoda - Vladimír Kučera - sportovní, relaxační a indické masáže.   
Centrum Pohoda
Lávové kameny

Nabídka služeb

Podrobný popis masáží a dalších služeb

Klasické masáže

Jsou   nejznámější   rehabilitační,   rekondiční   a   odpočinkovou   metodou   pro   člověka.   Využívají hmaty,    přitlaky,    tření    a    hlazení    na    odstranění    zatuhlých    svalů    a    zlepšují    prokrvení    těla. Pomáhájí také po duševní stránce lépe se uvolnit a odpočinout si.

Indické masáže

Patří   mezi   relaxační   metody   pocházející   z   Indie,   kde   jsou   tradiční   součástí   každodenního života.   Masírují   se   ramena,   hlavně   hlava   a   obličej.   Masáž   hlavy   má   zvláště   výrazný   vliv   na vyrovnanou    mysl.    Odstraňuje    duševní    vyčerpání,    podrážděnost,    současně    však    zvyšuje bdělost   a   soustředěnost,   působí   na   zlepšení   Vaší   koncentrace.   Pomáhají   odstraňovat   poruchy spánku,   navozují   pocit   duševní   pohody   a   celkově   fyzicky   i   psychicky   harmonizují   organizmus. Pravidelné masáže hlavy působí proti migrénám a depresím.

Masáž lávovými kameny

Jedná    se    o    jednu    z    nejlepších    terapií    pro    celkovou    relaxaci    a    regeneraci    organizmu. Přikládáním   teplých   kamenu   o   teplotě   40-60°C   se   uvolňuje   postupně   teplo,   které   navozuje pocit   pohody.   Kontakt   z   kamenů   podporuje   krevní   oběh   a   uvolňuje   svaly   do   hloubky,   posiluje lymfatický   a   imunitní   systém.   Přiložení   teplých   kamenu   na   určité   zóny,   působí   léčebně   na činnost   vnitřních   organu   a   můžou   je   vyléčit.      Jste-li   hodně   pracovně   vytiženi,   přemáhá   Vás občas   stres   a   unava,   potřebujete   načerpat   silu   a   udělat   sobě   radost,   pak   právě   lávové   kameny jsou   tou   nejlepší   volbou   z   masážních   procedur.   Kameny   jsou   dobré   nejen   v   zimě,   ale   i   v letním   období,   kdy   je   tělo   člověka   unavené   od   slunce,   potřebuje   dodat   energii   z   kamene   a posílit imunitu.

Reflexní terapie

Reflexní   zóny   se   nacházejí   na   celém   těle,   ale   jejich   nejdůležitější   seskupení   je   na   chodidlech, takže   se   v   podstatě   jedná   o   masáž   nohou.   Touto   masáži   se   dosáhne   lepšího   prokrvení   i rozvodu   bioenergie,   která   pak   snáze   doputuje   do   orgánu   spojeného   z   danou   zónou.   Stisky plošek   na   nohou   ovlivňujeme   stavy   vnitřních   organu   a   postupně   je   posilujeme   tak,   aby   se samovolně vyléčily.

Baňkovaní

Baňkovaní   pomáhá   například   při   bolestech   zad   a   pateře.   Celkově   ovlivňuje   funkci   vnitřních orgánů.   Tělo   se   během   terapie   okysličuje,   detoxikuje   a   dochází   k   okamžité   úlevě   od   bolesti. Baňkovaní   pomáhá   léčit   řadu   chorob   a   neduhů.   Baňky   díky   podtlaku   ovlivní   látkovou   výměnu i   lymfu   ve   svém   okolí.   Díky   tomu   dochází   k   zlepšeni   imunity,   metabolizmu   a   funkcí   vnitřních orgánů.

Ježková masáž

Jedná   se   o   jemnou   tlakovou   masáž   s   masážním   ježkem,   která   se   provádí   na   ploškách   nohou   a zádech.      Masáží   se   hodně   působí   na   reflexní   body   na   těle   a   zároveň   prokrvuje   svalstvo,   což okysličuje krev proudící ve svalech. 

Lomi Lomi

Je   havajská   masáž   z   ostrovů,   založena   na   rytmických   pohybech   předloktí,   loktu,   dlaní,   prstu   a různých   zahřívacích   pomůcek.   Jedna   z   nejluxusnějších   masážních   technik.   Tato   masáž   jde hodně   do   hloubky   odstraňuje   napětí   ve   svalech,   zvyšuje   pohybové   schopnosti,   stimuluje krevní   oběh   a   lymfatický   systém.   Zlepšuje   imunitní   systém,   detoxikuje.   Umocňuje   pocity   klidu a pohody. Kontraindikace:   nedoporučuji   u   infekčních   onemocnění,   zánětů,   pooperačních   stavů,   kožních problémů,    otevřených    ran,    popálenin,    křečových    žil,    v    těhotenství    a    při    problémech    se srážlivostí krve.

SM Systém

neboli   Spirální   stabilizace   páteře   je   souborný   cvičební   systém,   který   vyvinul   přední   český   lékař MUDr.   Richard   Smíšek.   Jedná   se   o   kompletní   cvičení,   při   kterém   jsou   zapojovány   všechny důležité   svalové   skupiny.   Hlavním   cílem   metody   je   posílit   svaly?   oslabené   a   uvolnit   svalstvo přetížené,    aktivovat    tzv.    svalové    spirály,    které    obepnou    celé    tělo    a    tím    vyrovnají    páteř    a současně   ji   vytáhnou   směrem   vzhůru,   zautomatizovat   spirálně   stabilizovanou   chůzi   a   běh   a tím   regenerovat   při   běžných   denních   činnostech.   Využití   této   metody   je   široké,   a   to   především pro   to,   že   se   zaměřuje   na   příčinu   vzniku   potíží,   a   nejen   na   potlačení   příznaků.   Vadné   držení těla,   skoliózy,   výhřez   disku,   úrazy,   vbočené   palce,   nebo   kompenzace   jednostranného   pohybu například   u   sportovců?,   to   vše   a   mnohé   jiné   lze   díky   cvičení   ovlivnit   pozitivním   směrem.   Díky možnosti   úpravy   cviků   je   systém   vhodný   pro   osoby   trpící   artrózou   kyčle   či   kolene,   nebo   pro osoby   na   invalidním   křesle.   K   cvičení   spirální   stabilizace   páteře   se   používá   speciální   elastické lano   navržené   panem   doktorem   Smíškem.   Jakékoliv   jiné   lano   není   pro   toto   cvičení   vhodné, proto   kupujte   pouze   originální   lano.   Cviky   jsou   nenáročné   s   důrazem   na   správnost   provedení. Pro   správné   naučení   cviků,   zejména   u   osob,   s   již   diagnostikovaným   zdravotním   problémem doporučujeme    individuální    konzultace    s    certifikovaným    lektorem    či    terapeutem    Spirální stabilizace páteře.

Nově nabízíme Tejpování a také Těhotenskou Baby masáž.

Centrum Pohoda Logo
Masáže krku a šíje Masáže zad Pdf info Pdf info
Podrobné informace o kontraindikacích u masáží ve formátu Pdf ke stažení.
Podrobné informace o  masážích ve formátu Pdf ke stažení.
Masáže Vladimír Kučera
Logo Centrum Pohoda
Spa masáže